Dobrodošli na najstariji i najbolji forum o Hari Poteru! Iskusite Hogvorts školu iz prve ruke! Registrujte se, i postanite đak u školi o kojoj ste oduvek sanjali! Smatrajte da je vaša sova napokon stigla! Požurite, školska godina uskoro počinje!
Dobrodošli na najstariji i najbolji forum o Hari Poteru! Iskusite Hogvorts školu iz prve ruke! Registrujte se, i postanite đak u školi o kojoj ste oduvek sanjali! Smatrajte da je vaša sova napokon stigla! Požurite, školska godina uskoro počinje!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Učionica za I godinu.

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Amy S. Winchester
Normalac
Normalac
Amy S. Winchester


Datum upisa : 31.10.2010

Učionica za I godinu. Empty
PočaljiNaslov: Učionica za I godinu.   Učionica za I godinu. EmptyPon Feb 27 2012, 09:56

Dobrodošli na Hogvortstk.com!!! Učionica za I godinu. 1139249059

Ovo je vaš prvi čas iz čini i radićemo samo jednu malu i laku čin početnicu, ali pre toga, moramo da znamo šta su to uopšte čini. Zna li neko?
Nazad na vrh Ići dole
VampireKaca
Normalac
Normalac
VampireKaca


Datum upisa : 14.02.2012

Učionica za I godinu. Empty
PočaljiNaslov: Re: Učionica za I godinu.   Učionica za I godinu. EmptyPon Feb 27 2012, 15:36

Čini su magijske reči koje koriste veštice i čarobnjaci. Da bi se one izvele neophodan je čarobni štapić. Retko koji čarobnjaci mogu da izvode čini i kletve bez štapića. Najopasnije čini su neoprostive kletve. Postoje komplikovanije čini za zaštitu i napade, ali i one jednostavne koje mogu da služe i za obavljanje kućnih poslova.
Nazad na vrh Ići dole
Amy S. Winchester
Normalac
Normalac
Amy S. Winchester


Datum upisa : 31.10.2010

Učionica za I godinu. Empty
PočaljiNaslov: Re: Učionica za I godinu.   Učionica za I godinu. EmptyUto Feb 28 2012, 10:10

5 poena za Grifindor!

Da Kaća.
Ćini se inače dele na dobronamerne i zlonamerne.
Nego da mi pređemo na čin koju danas obrađujemo. U pitanju je Wingardium Leviosa. Kliknite na spoiler kako biste videli nepravilan i pravilan način izvođenja.

Spojler:


Ova čin se koristi na predmetima, retko kad na živim bićima. Njen efekat je levitiranje tj. ciljani predmet lebdi u vazduhu. Morate razgovetno izreći čin kako bi mogla delovati.
Izgovor: /wɪŋˈɡɑrdiəm ˌlɛviˈoʊsə/ wing-gar-dee-əm lev-ee-oh-sə
Uz tačan i jasan izgovor, neophodan je i lagani pokret ruke.


Domaći zadatak:
1. Šta su čini?
2. Kako se dele?
3. Na kome se koristi čin Wingardium Leviosa?
4. Opiši mi efekat te čini?
5. Zašto Ron u klipu nije uspeo da izvede čaroliju?


Bonus domaći zadatak:(neobavezno)
- Napišite mi sastav u kom ćete detaljno opisati situaciju u kojoj ste iskoristili čin Wingardium Leviosa.

Nazad na vrh Ići dole
Amy S. Winchester
Normalac
Normalac
Amy S. Winchester


Datum upisa : 31.10.2010

Učionica za I godinu. Empty
PočaljiNaslov: Re: Učionica za I godinu.   Učionica za I godinu. EmptyPon Mar 05 2012, 15:02

Danas radimo jednu čin koja je slična čini iz prethodne lekcije. U pitanju je čin Locomotor.
Ova čin je tako jednostavna da svako može izoditi.Najčešće se koristi kada se trebaju pomeriti neki teški predmeti.Izodi se na sledeći način: štapić uperite u taj premet i kažete LOKOMOTOR i ime toga predmeta.On će se već u sledećem trenutku naći u vazduhu što vam znatno olakšava posao.Začarani predmet će biti u vaduhu,lebdeći i tako se pomerati.Ne mora se izgovoriti nešto preterano glasno,a ni nema potrebe da izvodi nečujno.U nekim slučajevima se može koristiti i na zivim bićima,ali ne bi bilo poželjno.

Domaći zadatak:

1.Kako se izvodi čin Locomotor?
2.Kada se najčešće koristi?
3.Razlika između čini Locomotor i Wingardium Leviosa.


Domaći šaljite meni na PM. Rok je do sledećeg ponedeljka.


Nazad na vrh Ići dole
Salazar Lestrange
Normalac
Normalac
Salazar Lestrange


Datum upisa : 31.10.2010

Učionica za I godinu. Empty
PočaljiNaslov: Re: Učionica za I godinu.   Učionica za I godinu. EmptyPon Mar 12 2012, 14:55

- Dobar dans svima ja sam novi profesor cini. Zadovoljan sam kako je profesorka Amy radila sa vama. Danas imamo zanimljiv cas gde cemo raditi profesora Filiusa Flitvika, ali cemo zato ostaviti nekoliko minuta i za kratak test.

- Dakle prvo cemo pocete sa Filiusom Flitvikom. Filius Flitfik je rodjen 17.10.1950. u carobnjaèkoj porodici sa goblinskim poreklom. Ucio je magiju na Hogvortsu,na kom je bio razvrstan u Revenklo.Imao je najbolje ocene na svojim O.C.N. i O.I.C.T. ispitima iz Cini. Postao je majstor dvoboja,a kasnije i profesor cini na Hogvortsu. Predavao je Lili Evans i Banditima za vreme njihovog pohadjanja Hogvortsa.Predavao je i Severusu Snejpu,koji ce mu kasnije postati kolega. Flitfikov pristup nastavi smatra se "ležernijim" od pristupa drugih profesora.On,za razliku od drugih,dopušta svojim ucenicima da se zabavljaju za vreme casova pred Božic, ali on nije loš kao nastavnik.Ucenici na ispitima iz cini uglavnom prolaze sa visokim ocenama.
On takoðe podstièe ucenike da eksperimentišu sa sopstvenom magijom i ne praktikuje kaznenu nastavu;umesto toga,on zadaje da se za domaæi vežba neka cin, radi usavršavanja.Još jedna zanimljivost vezana za Flitfika je da je bio toliko mali da je morao da stoji na gomili knjiga za vreme predavanja,da bi video preko katedre. Takodje,on je uvek taj koji postavlja božiæne ukrase u Veliku salu. Flitfik je živeo i za vreme Prvog èarobnjaèkog rata,u kome su ubijeni Lili i Džejms Poter,njegovi bivši uèenici,i potom zajedno sa ostalima slavi Voldemorovu propast. 1991. godine posato je starešina Revenkla.Iste godine poèeo je da predaje i Hari Poteru,Hermioni Grendžer,Ronu Vesliju,Draku Melfoju... Uèestvovao je u zaštiti Kamena Mudrosti.Njegova zamka je bila u vidu desetina kljuèeva sa krilima,od kojih je trebalo uhvatit onaj koji otkljuèava naredna vrata,leteæi na metli. Nastavlja da predaje na Hogvortsu i nakon objavljivanja Drugog èarobnjaèkog rata,1995.godine. 1996.godine,kada je Hogvortska škola stavljena pod nadzor aurora,Flitfik zajedno sa njima ima zadatak da pregleda. Pred leto 1997. Smrtožderi upadaju u školu.Flitfik se onesvestio u Snejpovoj kancelariji,za šta se pretpostavlja da je Snejpovo delo. Nešto kasnije te noæi,ubijen je Albus Dambldor od ruke Severusa Snejpa.Flitfik je prisustvovao Dambldorovoj sahrani nekoliko dana kasnije.
Uèestvovao je u bici za Hogvorts,koju je i preživeo.Nakon konaènog pada Voldemora nastavio je da predaje èini pod voðstvom nove direktorke,Minerve Mek Gonagal.

Za domaci mi napisite sastav na temu " Da sam ja profesor cini" ili mi posaljite 5 slika profesora Flitvika na PM sta vam je laksa izaberite.

1. Šta su carolije?
2. Šta je carobni štapic?
3. Šta je inkantacija?
4. Za što sve služe carolije?
5. Sta znas o caroliji Wingardium Leviosa?
6.Sta znas o caroliji Locomotor?

- Test i domaci saljite meni na PM. Vidimo se sledece nedelje!

Nazad na vrh Ići dole
Sanja H. McTrowling
Normalac
Normalac
Sanja H. McTrowling


Datum upisa : 01.06.2012

Učionica za I godinu. Empty
PočaljiNaslov: Re: Učionica za I godinu.   Učionica za I godinu. EmptyPon Jun 04 2012, 18:12

Kada će početi nova lekcija? Ja sam novi učenik...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Učionica za I godinu. Empty
PočaljiNaslov: Re: Učionica za I godinu.   Učionica za I godinu. Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Učionica za I godinu.
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Učionica za II godinu.
» Ucionica za I godinu
» Ucionica za II godinu
» Učionica za I godinu
» Učionica za II godinu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Biblioteka :: Red 003-
Skoči na: