Dobrodošli na najstariji i najbolji forum o Hari Poteru! Iskusite Hogvorts školu iz prve ruke! Registrujte se, i postanite đak u školi o kojoj ste oduvek sanjali! Smatrajte da je vaša sova napokon stigla! Požurite, školska godina uskoro počinje!
Dobrodošli na najstariji i najbolji forum o Hari Poteru! Iskusite Hogvorts školu iz prve ruke! Registrujte se, i postanite đak u školi o kojoj ste oduvek sanjali! Smatrajte da je vaša sova napokon stigla! Požurite, školska godina uskoro počinje!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 1. godina

Ići dole 
AutorPoruka
Dr. Petar McLaggen™
Direktor
Direktor
Dr. Petar McLaggen™


Datum upisa : 31.10.2010

1. godina Empty
PočaljiNaslov: 1. godina   1. godina EmptyPon Maj 06 2013, 20:23

Pozdrav, draga deco!
Uvek mi je toplo oko srca kada vidim male glavice koje su se odenule na ovo tesko proputovanje zvano Predskazivanje! Dobrodosli na vas prvi cas!

Ja sam profesor Dr. Petar McLaggen™, i mozete me zvati kako god zelite. Ili samo profo. Kako zelite. Svejedno.... trebamo poceti....

Sta je Predskazivanje? Predskazivanje je drevna vestina. Moram vam reci da veliki broj vas, verovatno vecina, nikada nece imati dar, to trece oko koje ce pomoci u ovoj vestini. Svejedno, vi mozete pokusati. Mozete uzivati u pronalazenju i tumacenju svakojakih simbola, kao mnogi.

U glavnom, predskazivanje je vestina pogadjanja buducnosti i tumacenja simbola koji su pred vama. Da, kazem pogadjanja, jer buducnost nikada ne moze biti stoprocentno predvidjena, vec samo naslucena. Kao sto stari, mudri carobnjaci kazu, "Svako je svoje sudbine kovac".

Predskazivanje ima mnoge grane, u zavisnosti od toga po cemu ga delite. Ja cu vam ovde pricati o samo nekoliko, a detaljne vestine radicemo u kasnijim razredima. Po najpoznatijem grupisanju, predskazivanja se dele po ancinu na koji se sudbina predvidja. Evo nekoliko grana predskazivanja i kratak opis o nacinu na koji predvidjamo buducnost:

Astrologija – predskazivanje uz pomoc nebeskih tela; kentauri veruju da je ovo jedini nacin predskazivanja buducnosti

Kartomansija – citanje karata ili Tarot karata

Gledanje u kristalnu kuglu (nema nikakav originalan naziv, kao sto vidite)

Interpretacija snova (jos jedan nacin sa originalnim imenom)

Palmistrija – citanje sa linija dlana

Tesomanija – proricanje buducnosti iz listica caja

Eto, ovih sest nacina predskazivanja su mozda najpoznatiji i najbitniji, i njih cemo raditi do OCN-a u petoj godini, ako odlucite da pohadjate Predskazivanje, naravno.

To bi bilo sve za danas, ne zelim da vas mnogo uplicem u umetnost Predskazivanja. Da, Predskazivanje je umetnost, i to je vestina. Morate biti vesti u citanju simbola, a ipak kreativni u pronalazenju njihovog smisla. Vasi domaci iz Predskazivanja bice vise izazovi nego pravi domaci, gde nastrebate lekcije. Naravno, dobijate poene za dobro obavljen posao.

Zato, prvi zadatak bice sledeci: Zamislite da nekome proricete buducnost. Ispricajte sta ce se desiti toj osobi. Recite koje simbole vidite u njegovoj soljici kafe, sta bi njihovo znacenje moglo da znaci, i ispricajte mi pricu. Jedan paragraf, to je sve sto trazim. Rok je sledeci cas!

Takodje, za dodatne poene, mozete voditi dnevnike snova. Imate otvoren forum, vi otvorite svoju temu, i pisite snove kada god imate neki. Takodje predvidite sta vam taj sam znaci! Srecno!

Do sledece lekcije, tj. do ponedeljka, dragi moji, dovidjenja! (I pazite se sedmonogih paukova ovog meseca!)

Nazad na vrh Ići dole
 
1. godina
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» 2. godina
» 1. godina
» I godina
» II godina
» III godina

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Biblioteka :: Red 006-
Skoči na: