Dobrodošli na najstariji i najbolji forum o Hari Poteru! Iskusite Hogvorts školu iz prve ruke! Registrujte se, i postanite đak u školi o kojoj ste oduvek sanjali! Smatrajte da je vaša sova napokon stigla! Požurite, školska godina uskoro počinje!
Dobrodošli na najstariji i najbolji forum o Hari Poteru! Iskusite Hogvorts školu iz prve ruke! Registrujte se, i postanite đak u školi o kojoj ste oduvek sanjali! Smatrajte da je vaša sova napokon stigla! Požurite, školska godina uskoro počinje!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 2. godina

Ići dole 
AutorPoruka
Dr. Petar McLaggen™
Direktor
Direktor
Dr. Petar McLaggen™


Datum upisa : 31.10.2010

2. godina Empty
PočaljiNaslov: 2. godina   2. godina EmptyPon Maj 06 2013, 20:24

Pozdrav deco, drago mi je da vas ponovo vidim! Takodje mi je drago sto ste i u 2. godini sa mnom, sto i dalje negujete svoje trece oko.

Pa, da pocnemo. Ovog casa pocecemo sa Tarot kartama. Tarot spada u granu predskazivanja pod nazivom Kartomansija.

Tarot spil sastoji se od 2 "Arkane", velike i male. Velika arkana poseduje 22 karte, od kojih svaka ima svoj naziv. Mala arkana ima 56 karata, i slicna je klasicnim kartama. O njoj cemo danas govoriti.

Mala arkana ima 4 "odela": maceve, stapove, pehare i novcice, ili pentagone, kako ih neki zovu. Oni se podudaraju sa Normalskim trefovima, pikovima, srcima i karonima.

Svaki od odela ima, pogadjajte, 14 karata. Da, nije ih trinaest, kao kod nas, vec postoji jos jedna "vrednost", vitez.

Sledi veza izmedju simbola u maloj arkani, "odelima" karata, 4 elementa, 4 klasa i 4 sposobnosti.

Stapovi (clubs) su povezani sa trefovima (clubs – nacin da upamtite). Njihov element je vatra. Stapovi se povezuju sa seoskim nacinom zivota, a njihova "sposobnost" je kreativnost i volja.

Novcici su povezani sa dijamantima (karonima), i njihov element je zemlja. Povezani su sa trgovcima i materijalnim telom i posesivnoscu.

Pehari su povezani sa srcima, i sa vodom. Povezani su sa svestenstvom, emocijama i ljubavlju.

Macevi su paralela pikovima, i njihov element je vazduh. Povezuje ih jos i plemstvo i vojska, a njihov dar je razlog.

Svako "odelo" ima brojeve od jedinice do desetke, i ima cetiri "karte sa licima": kralja, kraljicu, paza i viteza.

Postoji mnogo "dezena" tarot spila, a jedan od najpoznatijih, i omiljeni spil vaseg profe, je Rider-Waite spil.

Sto se domaceg tice, i dalje trazim mastovitost. Pronadjite jednu kartu iz male arkane sa kojom se osecate najblize, i opisite mi je. Posaljite mi sliku i kratak opis karte, kao i zasto mislite da je to "vasa" karta. Rok je sledeci ponedeljak.

Vidimo se deco! I neka je veliko makaroni cudoviste na vasoj strani!

(naravno, jos uvek mozete da vodite dnevnike snova za ekstra poene!)

Nazad na vrh Ići dole
 
2. godina
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» 1. godina
» I godina
» II godina
» III godina
» I godina

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Biblioteka :: Red 006-
Skoči na: