Dobrodošli na najstariji i najbolji forum o Hari Poteru! Iskusite Hogvorts školu iz prve ruke! Registrujte se, i postanite đak u školi o kojoj ste oduvek sanjali! Smatrajte da je vaša sova napokon stigla! Požurite, školska godina uskoro počinje!
Dobrodošli na najstariji i najbolji forum o Hari Poteru! Iskusite Hogvorts školu iz prve ruke! Registrujte se, i postanite đak u školi o kojoj ste oduvek sanjali! Smatrajte da je vaša sova napokon stigla! Požurite, školska godina uskoro počinje!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Moji snovi

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Vlad Lovegood
Normalac
Normalac
Vlad Lovegood


Datum upisa : 14.09.2012

Moji snovi Empty
PočaljiNaslov: Moji snovi   Moji snovi EmptySub Jul 06 2013, 13:24

Do sad sam sanjao puno snova ali samo par se mogu prisjetiti, neke imam i zapisane. 
Za prvi cu prepricati onaj najskoriji, nakon toga cu i objasniti sam san.

San - Prvi -



Dio sna prvi
Nalazim se u velikom baru sa prijateljima, sva lica su poznata, veoma su jasno izrazena i stoje mi jako blizu, okruzen sam. To je bila neka vrsta izlaska, u pitanju je neka proslava. Konobarica je konstantno dolazila za nas sto i donosila pica, mislim da je u pitanju bilo pivo i da je to bilo vise od 5 tura. Zanimljivost je u tome sto sam svaki put kad je ona donijela novu rundu picu ja prosuo svoje pice po stolu dok su ostala ostajala netaknuta i tako iz kruga u krug konstantno sam proljevao ta pica. 

Dio sna drugi  
Scena se mjenja iz bara u voznju autom. Ja sam za volanom, jos je jedna osoba do mene ali ne znam  ko je. Uopste ne gledam u nju, vec stalno razmisljam ko je to do mene i gledam naprijed. Vani je mrak, cesta je ravna i nepgregledna. Odjednom se pojavljuje rampa ispred koje se zaustavljam, rampa pocinje da se podize i nestaje u vazduh. Nakon toga vrhunac je sto se auto pojavljuje na vrhu nebodera. Tu zavrsava san. 


Objasnjenje oba dijela sna 
Prosipanje pica u toku prvog dijela sna je jasno kao dan da nije dobro, to sam mogao da skontam i sam, po nekim dokumentima za proricanje snova ono samo predstavlja neprilike, ja mislim posto sam bio okruzen prijateljima i da sam ja stalno bio taj koji je proljevao pice ukrug i ukrug da to znaci gubljenje povjerenja od strane nekog od tih prijatelja, prosipanje nikad nije dobar znak i znaci da nesto radite pogresno. Drugi dio predstavlja jos goru pricu, voznja auta po noci, rampa na putu, sva sreca je u tome sto se ta rampa podigla i nestala u vazduh, to je radosniji dio ovog drugog dijela i na kraju auto na zgradi odjednom. Iz ovog dijela mogao sam zakljuciti da cu proci kroz mnoge nevolje, ne sam vec sa nekim ko ce me podrzavati, gurati ali necu znati ko je to (osoba koja sjedi do mene, ne vidi se), to definitivno ukazuje na taj dio zivota. Rampa predstavlja neku ogromnu prepreku u mom zivotu, ali ona se podize sto znace da cu nekako i kroz taj dio pregurati, auto na zgradi i to odjednom moze da oznaci samo neku vrstu izolovanosti? Ja sam to na taj nacin shvatio, manjak socijalizacije, dvoumljenje...


Kraj prepricavanja i tumacenja prvog sna.


Ocenjeno!
Nazad na vrh Ići dole
Vlad Lovegood
Normalac
Normalac
Vlad Lovegood


Datum upisa : 14.09.2012

Moji snovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Moji snovi   Moji snovi EmptyPon Jul 08 2013, 11:31

Novi san, jako dobar i realan, najbitnije shvacen:


Osjecaj krivice, samoce i ne znanja kud dalje


Mrak. Svuda oko mene je mrak sem treperecih lampi sa strana. Strasno sam znojan, hladan kao led i osjecam se lose, nesto se desava sa mnom. Nlazim se na doku, iza nekog velikog magacina i tu sjedim, u stvari se skrivam. Osjecam se strasno uplaseno i imao sam onaj osjecaj kad mislite kao da ste sami na svijetu. Sa kose na zemlju je kapao znoj i onda sam primjetio nesto cudno, kapljice znoja su ustvari predstavljale krv ali nista me nije boljo niti sam bio povredjen, kako sam vise poceo da dodirujem teme san se nastavlja na drugom mjestu, u sumi, nisam slobodan vec sam unutar nekih zidova ali mogu da vidim izvan.
Cekao sam da nesto vidim ili cujem ali nista se nije desavalo. 

Kraj

Tumacenje:

*Za dio sa krvi mi treba pomoc pri tumacenju, kod god zna, dobro dosla pomoc

Pretpostavljao sam da je mrak losa stvar kao sto i jeste, mrak predstavlja neku vrstu blesti ili nkih problema ali mislim da je pozitivno to sto nije bio bas potpuni mrak, bilo je par svetiljko na doku. Znoj predstavlja bolest. To sto sam citavo vrijeme sam predstavlja svadju sa nekom bas blikskom osobom. 
U snu je bilo i skladiste ali ne znam ovo da protumacim, ne znam da li je bilo prazno ili puno ali mislim da to znaci gomilanje puno dobrih, losih ili mjesavinu stvari unutar mene samog i moje glave. 
Ako je znacenje tacno, suma koju sam vidio i u kojoj sam bio oznacava zagaranvotavn uspjeh u bilo kojem polju. Za zidove sam pretpostavljao da su los znak, kao sto i jesu ali je olaksavajuca cinjenica da sam mogao vidjeti kroz njih, inace zidovi su jedan od najgorih mogucih snova za sanjati, znaci da vas nesto strasno blokira da idete naprijed. 
Cekanje predstavlja jako dobar znak, jako dobru vijest i posto sam se nakon toga probudio mislim da je i najuticajniji dio.
U sustini, ja mislim da sn malo predstavlja proslost, neke moje strahove (neke od njih) i nacin na koji mogu da popravim neke svoje nerede zapocete odranije. Takodje vrijeme intervala cekanja je dugo, to govori da cu morati biti strpljiv kako bi sve bilo kako treba, a nekad da moram brzo da reagujem.
Nazad na vrh Ići dole
Tina Potter
Normalac
Normalac
Tina Potter


Datum upisa : 29.06.2013

Moji snovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Moji snovi   Moji snovi EmptyPon Jul 08 2013, 13:40

Sto se tice krvi, mogu te usreciti jer je to dobra vest. Ako vidis svoju krv to je zadovoljstvo i sreca kada kaplje. Nema brige sto se tice toga! Moji snovi 650269930
Nazad na vrh Ići dole
Vlad Lovegood
Normalac
Normalac
Vlad Lovegood


Datum upisa : 14.09.2012

Moji snovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Moji snovi   Moji snovi EmptyČet Jul 11 2013, 00:04

Treći san


     Ovaj put želim da pišem o ponavljajućem snu, radi se o napuštenoj kući koja je stara i ofucana, prozori su svi porazbijani, ima ih puno, ovakav izgled kuće je identičan kad god sam ga sanjao, ništa se ne menja. U svim mojim snovima sve se dešava jako ubrzano i ponekad ni sam ne mogu da pohvatam šta se u nekim momentima dešava, možda zato što nisam spreman da znam neke stvari ili jednostavno potrebno je da prodje još vremena da bi san usporio, ko zna. Uglavnom radnja u ovom snu se dešava jako sporo i mlitavo. Kretanje kroz kuću traje kao vječnost.


    Ja i dijete smo bili jedini u toj kući, problem je u djetetu, ono je konstantno u nekoj lokvi, vodi koja se nalazi na podu pokraj mene, bez kade, tusa, umivaonika. Ono se kao samo nalazi u toj vodi, u stvari se utapa. Ja stojim pored djeteta  i čekam jako dugo prije nego ga izvučem iz vode, nakon toga ga položim na krevet u sobi umjesto da ga vodim u hitnu pomoć ili šta već jer djete je i dalje jedva živo, na granici izmedju života i smrti. Ja izlazim iz te prostorije i idem da spavam. Ujutru, dolazim u sobu trčećim korakom i vidim da je djete mrtvo, plačem nad krevetom i ne pomjeram se odatle jako dugo. Nadam se u podsvjesti da će ustati i prohodati ali dijete ne miče. Takodje dijete je muško, ne znam ko je u pitanju, nepoznato je. 


Tumačenje sna


    Izvadivši sva značenja, u suštini, jako puno problema, nevolja i nesreća povezanih sa mnom, dakle: puno prozora, oronula kuća, nepoznato, a još malo dijete je katastrofa, utapanje. Jedina stvar koja nije loša je smrt djeteta, to predstavlja bogatstvo, jako dug život i mnogo dijece? 
Po mom nekom logičkom zaključku postoji razlog zašto je san usporen, to znači da je san jako bitan i da je važno da shvatim svaki djelić tog sna, mislim da se san direktno oslanja na mene samog i  moj život. Mislim da do slave, bogatstva, uspješnog života moram proći kroz mnoštvo problema zbog drugih ljudi koji su mi na putu konstatno i ne mogu da ih se rešim jer nemam pomoći sa strane. Brine me to što dugo vremena čekam i ignorišem to da se dete utapa i tek ga onda vadim iz vode, to je ja mislim loš znak da ne reagujem na nečiji zahtjev za pomoć što po meni nije istina jer ja uvijek pomognem kad mogu, nisam takav tip osobe. 
Sve u svemu, do ničega neću doći lako po ovom snu, tako izgleda da ću morati da se pomučim zbog drugih ljudi.
Nazad na vrh Ići dole
Tina Potter
Normalac
Normalac
Tina Potter


Datum upisa : 29.06.2013

Moji snovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Moji snovi   Moji snovi EmptySub Jul 20 2013, 12:16

San je jako zanimljiv, ja bih ti rekla da nije toliko strasan jer zapravo znas i sam valjda da kada sanjas da neko umre u stvari mu produzis zivot... To sto si u toj kuci i sto je sve usporeno predstavlja poteskoce i da ti je zivot trenutno usporen, mozda bi trebalo da ga ubrzas. Znas li kada sam ti sinoc rekla da idem na 100 cuda i da volim to, e pa ja sanjam brze snove a ako zelis nesto da preuzmes povodom toga nadji neki hobi, probaj nesto sto nisi do sad, promeni svoj ljubavni status (nije vazno da li je devojka, porodica ili prijatelji). Videces, osecaces se predivno i izmoreno i neces od umora ni da se secas sta si sanjao Smile


Ocenjeno!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Moji snovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Moji snovi   Moji snovi Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Moji snovi
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Moji snovi :) :)
» Moji snovi
» Moji snovi lalalala
» Snovi
» Andrejevi snovi

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: CRNA RUPA :: Zamak i okolina :: Severna kula :: Dnevnici snova-
Skoči na: