Dobrodošli na najstariji i najbolji forum o Hari Poteru! Iskusite Hogvorts školu iz prve ruke! Registrujte se, i postanite đak u školi o kojoj ste oduvek sanjali! Smatrajte da je vaša sova napokon stigla! Požurite, školska godina uskoro počinje!
Dobrodošli na najstariji i najbolji forum o Hari Poteru! Iskusite Hogvorts školu iz prve ruke! Registrujte se, i postanite đak u školi o kojoj ste oduvek sanjali! Smatrajte da je vaša sova napokon stigla! Požurite, školska godina uskoro počinje!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Ucionica II godine

Ići dole 
AutorPoruka
Pipilota Lupin
Profesor
Profesor
Pipilota Lupin


Datum upisa : 31.10.2010

Ucionica II godine Empty
PočaljiNaslov: Ucionica II godine   Ucionica II godine EmptyPon Maj 06 2013, 11:27

Veselo udjoh u ucionicu i glasno uziknuh (mozda previse glasno) : „Pa dobrodosli drugaci“ na sta se svi ucenici trgnuse i pogledase me u cudu. „Jao izvinite,samo sam previse uzbudjena.Kao sto vidite od ove godine vam ja predajem napitke i nadam se da cemo se slagati. Danas sam planirala da napravimo jedan jako zanimljiv napitak“ – zamahnuh spaticem i na tabli se ispisa :

Ucionica II godine Xvgjb

Da bi vam napitak uspeo potrebno je da sitno iseckate korenje krašuljka, ali da svaki komadic bude iste velicine, zatim oguljite smokvu i ubacite je zajedno sa korenjem krašuljka u kotao, koji je predhodno vec bio stavljen na blagu vatru. Sada iseckajte gusenicu i stavite je u kotao, mešajte sve to lagano u kotlicu. Posle 5 do 10 minuta ubacite pacovsku slezinu i kanuti jednu kap soka od pijavice i sve to mešati desetak minuta. Kada završite sa mešanjem, napitak se mora prvo prokrckati malo a zatim popiti.
Po završetku spremanja napitak mora imati otrovno zelenu boju. Ako napitak po završetku dobije narandzastu boju onda ste napravili otrov koji na treba piti, inace cete završiti u Bolnckom krilu.“ – izgovorih sve u jednom dahu dok su ucenici vrijedno zapisivali sve sto treba. „ A za domaci hocu da mi slikovito objasnite kako ste pripremili ovaj napitak.Naravno tekst slike (sastojaka,sprava koje ste koristili-vaga,kasika sa mesanje,kotao ) i neka bude uredno i pregledno. „ U sebi pomislih kako nece biti problema sa ovom godinom,posto se u svakom kotlicu krckao otrovno zeleni napitak.

Ucionica II godine Cauldron21




Nazad na vrh Ići dole
 
Ucionica II godine
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Učionica I godine
» Dnevnik II godine
» Dnevnik III godine
» Dnevnik I godine
» Učionica za I godinu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Biblioteka :: Red 006-
Skoči na: